Az ametiszt ásvány gyógyhatása érdekel? Akkor ismerd meg jobban ezt a követ! Az ametiszt valójában ibolyaszínű kvarckristály, színe az egészen világostól a bíborig változhat. Könnyű beszerezni, mégis értékes, az egyik legerősebb rezgésű kő a kristálygyógyászat szerint. Az antikvitásban ittasság elleni erőt tulajdonítottak neki, innen származik a neve is (“amethystos” = nem ittas), a kereszténységben a mértékletesség köve, amely megóv mindenféle mámortól. A moralizáló keresztény hagyomány a mennyei dolgok felé forduló lélek alázatosságának szimbólumaként említi, amely nem ismeri a büszkeség és a kevélység bűnét. Ismert a szűzies szerénység jelképeként is: a Szent József által Máriának adott gyűrű köve ametiszt volt.
Színe: lila
Ezeknek a csillagjegyeknek ajánlott: Kos, Szűz, Skorpió, Nyilas, Vízöntő, Halak
Tisztítás/feltöltés: tűz/levegő elemek
Az ametiszt hatása
Az ametisztet a spiritualitás kövének tartják, amely működésbe hozza a médiumi képességeket. Segíti az immunrendszert, hormonegyensúlyt, belső békét hoz. Az egyik legfontosabb mesterkristály, a koronacsakrára hat. Erősíti a kiválasztó és méregtelenítő szerveink munkáját és a keringési rendszert. Támogatja és finomhangolja a hormontermelést, az immunrendszert és metabolizmust. Józanító hatással van a túlfogyasztásra, segít legyőzni a függőséget és mindennemű blokkakat. Enyhíti a fizikai és erzelmi fájdalmat, blokkolja a geopatikus stresszt. Könnyítheti a fejfájást is. A tüdő, a bőr és az emésztőrendszer bajaira is használatos, de a kisebb hámsérülésekre, zúzódásokra, sőt, magas vérnyomásra is alkalmazzák. Legnagyobb hasznát az inszomniában szenvedők veszik.
Szellemi hatások: éberség, igazságosság, lelki béke
Lelki hatások: segít úrrá lenni a gyászon és a veszteségeken
Mentális hatások: támogatja a tudatosságot, az ítélőképesség, a konstruktív gondolkodás fejlődését és a cselekvést
Testi hatások: jót tesz a bőrnek, enyhíti a fájdalmat és a feszültséget, csökkenti a magas vérnyomást
Az itt bemutatott tulajdonságok feltételezettek. A kristályokkal való holisztikus gyógyítás nem helyettesítheti a szakorvosi ellátást, de támogathatja a kezelést.